LACROSSE Zábřeh
 LACROSSE Zábřeh
... lakros je jen záminka ...
... kdo leží, neběží ...

Trofejí turnaje je Lakroska kmene Odžibvejů, která pochází z konce 18tého století, kdy indiánské kmeny bojovaly o svoji svobodu v Pontiakově válce. Tajemství piktogramů vyrytých na holi odhalil v oblasti Velkých jezer jeden z našich badatelů. Na základě jeho poznámek dáváme celý příběh dohromady.

Účastníci turnaje

jméno góly+nahrávky %úsp.brankařů

Netopýrci
Maisner 8+4
Namas
Lála
Thálie 2+4
Siska 4+2
Jirka 4+8
Med 10+5

Best Burgři
Sláwa 3+6
Mersy 4+2
Filip Kopecký 1+1
Filip Václavek 4+2
Rajče 8+3
Jantar 5+4

Zlatka
Žižla 2+0
Perla
Soňa
Borůvka
Pocahontas

Martin Čulík 60,4%
Migrin 64%

Turnaj "O lakrosku Odžibvejů" 22/09

Neděle 18. 9. 2022, lakrosové turnaj hráčů z okolí Zábřeha

Počasí nám bohužel nepřálo, což odradilo především nižší ročníky narození. Naštěstí to mládí zachránilo a tak jsme mohli sestavit 3 týmy a sehrát turnájek každý s každým.

Za pozdně podzimní teploty a drobného mrholení nastoupil k prvnímu zápasu dívčí tým Zlatky proti nejlepším pojídačům karbanátků v housce. Holky hrály s nasazením a úsměvem a bylo vidět, že je hra baví, ale na Burgery to nestačilo. Rozhodující zápas proběhl následně mezi Houskaři a českými batmany. I když Best Burgeři makali a touhu vyhrát měli, hbití netopýrci jim často unikali a dávali góly z rychlých protiútoků. Asi měli příliš nacpané břuchy a do obrany se tak nestíhali vracet ;-). Turnaj, již za vytrvalého deště, uzavřel zápas Zlatek a Best Burgrů. Následné vyhlášení nejlepších hráčů, hráček a týmů proběhlo ve zrychlené podobě, aby se všichni co nejdříve dostali do tepla svých domovů.

NTP BBG ZLT Body Pořadí
Netopýrci x 15:7 12:1 4 1.
Best Burgři 7:15 x 18:1 2 2.
Zlatka 1:12 1:18 x 0 3.

Díky všem zúčastněným a klobouk dolů. Na všech bylo vidět, že je to baví a že je počasí nemůže vůbec odradit.

Lakrosu zdar a příště zas.

Pravidla Zábřežežského lakrosu