LACROSSE Zábřeh
 LACROSSE Zábřeh
... lakros je jen záminka ...
... kdo leží, neběží ...

Jako putovní cenu turnaje se nám podařilo získat a restaurovat artefakt kmene Odžibvejů. Lakroska pochází z konce 18tého století, kdy indiánské kmeny bojovaly o svoji svobodu v Pontiakově válce. Tajemství piktogramů vyrytých na holi vyrazil jeden z našich lidí odhalit do oblasti Velkých jezer.

Účastníci turnaje

jméno góly+nahrávky %úsp.brankařů

Do 15ti let:
Myšle
Myška 4+0
Nela
Terka
Střípek
Jerry 60%
Poky
Méďa 1+0

Červíčci
Ríša Kuznik 47%
Namas 0+1
Chroust
Med 9+0
Rajče 4+2
Meisner 1+0
Filip Václ. 3+2
Martin Mat. 2+1

Míček
Mela 2+1
Thálie 9+1
Střela 1+0
Adámek
Máslo 47%
Křeček 1+0

Sníme o 6ti
Robert Lub. 43%
Jarda Peč.10+3
Matěj Hohn13+7
Přemek Duš.4+0

Ztracený Tenisák
Kočička
Niči 33%
Perla
Borůvka 1+0 58%
Hádě 1+0 61%
Soňa
Xixao

Dospělí:
Cedník tým
Waope 2+0
Lucius 0+1
Zami
Křeček 45%
Kika 2+0
Lála

Máca a její harém
Marcela Hrubá 1+1
Josef Grund 4+2
Márty 5+2
Tomáš Deutsch 66%
Migrin 1+2
Ondra Staněk 6+0

Zlata
Hop
Šmoula 3+0
Žížalka 1+0
Beruška 2+0 44%
Pavel 2+1 50%
Burinka

Veteráni
Mira Šimák 5+5
Tom Winige 3+0
Milan Kouřil 1+2 70%
Martin Linhart 1+3
Martin Meixner 6+4
Jan Hampl

Turnaj "O lakrosku Odžibvejů" 19/09

Neděle 29. 9. 2019, lakrosové turnaje do 15ti let a věkově neomezený

Třetí turnaj o lakrosku Odžibvejů se opět uskutečnil v areálu PAS. Koho trochu mlhavé a chladnější ranní počasí odradilo, ten musel těžce litovat, protože ve chvíli, kdy nad hřišti začaly vířit lakrosové hole, mraky se daly na ústup, slunce se prodralo a závěrečná zápolení již probíhala v žáru slunečních paprsků, což konečně potvrdily i rudé tváře hráčů.

Do turnaje hráčů do 15-ti let se i tentokrát přihlásilo 5 týmů: Myšle a Ztracený tenisák za oddíl Zlaté Lilie, Červíčci a Míček za oddíl Žab a zástupce TOPaTOMu Sníme o 6-ti.

Rozlosování bylo tentokrát ideální, diváci byli udržováni v napětí do samotného konce. Až ten totiž přinesl rozhodující zápasy.
O předposlední místo se utkaly v oddílovém derby Myšle a Ztracené tenisáky. V bojovném utkání těsně před půlí Hádě vyrovnala na 1:1 a vykřesala tak jiskru naděje pro Tenisáky. Tu ale po chvlíli uhasily úspěšnou střeleckou sérií Myška s Méďou, které svými góly rozhodly o vítězství Myšlí.
V posledním utkání se o vítězství v turnaji předvedl tým Sníme o 6-ti, který turnajem prokráčel hladce a všem ostatním nadělil po 6-ti kouscích (čímž svůj sen zřejmě naplnili). Zato Červíčci to měli v dosavadním průběhu o poznání těžší, zejména když se zapotili proti Míčkům, které kladly houževnatý odpor a pro rychlé, ale mladší kluky, byly proto vyrovnaným soupeřem.
Souboj o první místo dopadl docela jednoznačně. Především Snílci Matěj s Jardou byli pro menší kluky nezastavitelní. Diváci však ani na chvíli nemohli pochybovat o lakrosovém umění Červíčků, kteří předvedli pár opravdu pěkných gólů a tím Snílky donutili snít ne o 6-ti ale o 6 (9:3).

MYŠ ČER MÍČ SO6 ZTR Body Pořadí
Myšle tým x 1:6 0:5 1:6 3:1 2 4.
Červíčci 6:1 x 3:1 3:9 7:0 6 2.
Míček 5:0 1:3 x 2:6 5:0 4 3.
Sníme o 6ti 6:1 9:3 6:2 x 6:1 8 1.
Ztracený tenisák 1:3 0:7 0:5 1:6 x 0 5.

Důležité máme za sebou a tak se podívejme na to zajímavé, tedy turnaj věkově neomezený.

Část minulého týmu veteránů nachala svého lídra Makataie tak trochu na holičkách a ten musel svůj prořídlý kádr doplnit mladšími kousky (Takatoka jistě promine), což se sice výsledkově vyplatilo, ale Harrymu, který na vše dohlížel, určitě slza ukápla.

Revoluce v týmu TOPaTOMu se dle očekávání konala, ale ne způsobem, který jsme předpokládali. Zřízení se sice vrátilo k tomu úspěšnějšímu, ale vůdčí role se chopila Máca. Migrin byl degradován z výsostné pozice brankaře na zametače a o Sašce jsme už dlouho neslyšeli...

Je důležité zmínit, že při této hře nemusí nutně jít jen o to, zaujmout sportovními výkony nebo góly. Takto to vnímal i tým Cedníků, jinak později označený ozdobou turnaje. Na první pohled zaujal tým diváky svou originalitou jak v projevu na hřišti, tak i svými originálními dresy. Kuchyňské zástěry při běhu krásně vlály - možná vnesou do dalších ročníků módní osvětu. Špagetové monstrum vládlo svým Pastafariánkám pevnou, ale vlídnou rukou a kostkovaná volánková zástěra neměla šanci zahálet.

Vedení oddílu Zlaté lilie tentokrát svůj tým sestavilo, zřejmě i s ambicemi, které vložily do svého názvu. Ale jak víme, chybělo trochu toho sportovního štěstíčka a nakonec cinklo místo zlata bronzové umístění. Snad se zlato naplní Zlatům příště.

Rozhodující utkání turnaje sehráli Veteráni proti Máce a jejímu harému. Já to neviděl, ale prý to byla pěkná řež. I když Máca své koloušky nešetřila, Veteráni ukázali zralost a zkušenost. Vyhráli o gól a připsali si tak první zářez na putovní lakrosce.

CED MAC VET ZLA Body Pořadí
Cedník tým x 1:8 1:8 2:5 0 4.
Máca a její harém 8:1 x 2:3 7:3 4 2.
Veteráni 8:1 3:2 x 5:0 6 1.
Zlata 5:2 3:7 0:5 x 2 3.

Pro každého mohla být tato neděle jiná, každopádně velké díky všem za účast a bojového ducha... a doufám, že se uvidíme na přelomu dubna a května opět v hojném počtu a pestrých trikotech.

Jo, a máme konečně zprávy o našem badateli, který vyrazil hledat historii naší trofeje do oblasti velkých jezer v Kanadě. Žije a vrací se domů. Těšíme se na to, co zjistil. Určitě to bude zajímavé...

Pravidla Zábřežežského lakrosu