LACROSSE Zábřeh
 LACROSSE Zábřeh
... lakros je jen záminka ...
... kdo leží, neběží ...

Mistrovství ČR v českém lakrose v Hrabové u Zábřeha
18. – 19. 6. 2022

„Česko čeká slunečný víkend s tropickými teplotami. Vystoupat mohou až na 36 stupňů“ (iRozhlas.cz), podmínky pro lakros byly tento víkend opravdu ideální. Hřiště v Hrabové krásně připravené, zázemí od místních hasičů naprosto luxusní!

Z mužského MČR bohužel vypadl tým 300 Lanžhot, který se omluvil, a proto se hrálo tabulkovým systémem – pět týmů, každý s každým, 4 zápasy a výsledné pořadí dle tabulky. Ženská a dětská kategorie měla shodný počet týmů 4 a tedy i stejná pravidla – v sobotu každý s každým, pořadí v tabulce a v neděli finálová utkání o zlatou a bronzovou medaili.

A bylo to letos opravdu dramatické. Po sobotní částí mužského turnaje vedli Fabiání, kteří neprohráli ani jeden sobotní zápas, prohrávali Refugees, kteří podlehli Bobrům i Fabiánům a ostatní shodně jeden zápas vyhráli a jeden prohráli. Domácím Highlanderům v první zápase proti Fabiánům chybělo rozehrání – první polovina skončila 8:2, ve druhé se ale rozjeli a dotáhli to na 14:12, pár minut ale do vítězství ještě chybělo. Nejpyšnější byli zábřežští fanoušci, když se Highlanderům podařilo porazit mnohonásobné mistry ČR Iktočante Holešov – na tribunách to řvalo a Highlanders vyšvihli parádní výkony na hřišti, které podpořil František fenomenálním výkonem v bráně, zápas skončil 14:11.

V dětské kategorii bylo pořadí po sobotní části – Bobříci, Lowlanders, Stopaři, Wallowa. Domácí Lowlanders v prvním zápase podlehli Bobříkům 20:10, potom ale přestříleli Stopaře 21:2 a Wallowu 20:3 a kvalifikovali se tak do finále o zlatou medaili!

V ženské kategorii jsme nakonec taky měli zastoupení ze zábřežské základny – Saše ani Mercy nevyšel původní plán na MČR se jen opalovat a fandit, obě byly draftované Tyšunkama, které měly na střídačce pouze jednu hráčku. Ani srdečná pomoc z místní základy bohužel ale Tyšunkám nepomohla k jediné výhře a po sobotní části skončily na posledním místě v tabulce – pořád tu ale byla šance v neděli uhnat bronzovou medaili v zápase proti Pakám. Na prvním místě v ženské tabulce se umístily Fabiánky a druhé místo po výhrách nad Tyšunkama a Pakama uhrály Trilobitky.

Nedělní zápasy otevřeli Highlanders proti Bobrům. Bohužel se ale nedařilo a zápas skončil 15:3 ve prospěch Bobrů. Poté nastoupili k finálovému utkání Lowlanders – předvedli krásnou hru, na Bobříky to bohužel ale nestačilo, zlato tak tentokrát zase o fousek uteklo, ale stříbro je doma! V rozhodujícím zápase o třetí místo zvítězili o gól Stopaři nad Wallowou.

Tyšunky svůj zápas o bronz bohužel taky prohrály a skončily tak na bramborovém postu, bronzové medaile z MČR 2022 tak patří Pakám.

V mužské kategorii se to zamotávalo dál a dál – Fabiáni prohráli v zápase s Iktočante a chystalo se na poslední zápasy mužské tabulky, které mohly ještě leccos ve výsledném pořadí změnit. Highlanders svůj poslední zápas s Refugees bohužel prohráli a zůstalo jim tak v tabulce poslední 5. místo. Refugees měli stejně bodů jako Highlanders, ukořistili ale výhru ve vzájemném zápase a skončili na 4. místě. Fabiáni prohráli i v posledním zápase s Bobry, díky náskoku ze sobotní části, ale vybojovali výsledné 3.místo. Mistry České republiky se stali opět Iktočante Holešov, kteří měli stejný počet výher jako druzí Bobři, i tady ale rozhodl vzájemný zápas.

Finále ženské kategorie skončilo prohrou Trilobitek a Fabiánky tak titul mistryň ČR také obhájily.

Díky za skvělé výkony všech hráčů a moc děkujeme organizátorům – Hříbkovi, Koře, Romanovi, Jirkovi a zbytku Highlanders a Lowlandres za skvěle naplánované MČR a doufáme, že se v Hrabové potkáme brzy na ligovém kole MLL.

Saša