LACROSSE Zábřeh
 LACROSSE Zábřeh
... lakros je jen záminka ...
... kdo leží, neběží ...

Moravská Lakrosová Liga (MLL)

Moravská Lakrosová Liga je jediná dlouhodobá soutěž na Moravě. Ze Zábřeha se jí účastní 2 týmy - Highlander a Fénix. Tyto týmy mají k sobě velmi blízko, trénují dohramady a na většinu turnajů sestavují společný tým.

Tým Highlander Zábřeh vznikl v roce 1993 a od té doby jím prošlo přes 60 aktivních hráčů. Od svého založení hraje pravidelně MLL kromě tří let, kdy hráči dali přednost "velkému" lakrosu a účastnili se Národní Boxlakrosové ligy. Během této doby získal tým dvakrát titul MLL a pravidelně se účastnil Mistrovství Republiky (turnaj pro 8 nejlepších týmů v ČR).

V době, kdy Moravská Lakrosová Liga vznikla, v Zábřeze již mnoho let fungovala místní liga, jejíž jádro tvořili členové oddílu Stopaři. Především přespolní přezdívali soutěži "Horská". Na první ročník MLL hráči z Horské ligy ještě nezareagovali, do další sezóny v r.1993 se již přihlásili pod názvem Highlander, který odkazoval na jejich původní ligu. To, že v té době šel do kin kultovní film stejného jména, je jen souhra náhod 😉.

Správné skloňování názvu týmu: kdo, co: Highlander; bez Highlanderu, k Highlanderu, vidím Highlander, volám Highlander, o Highlanderu, s Highlanderem. Opravdovým faux pas je použít formu množného čísla, tj. Highlandeři, přímo neslušným je pak tvar Highlanders. Také prosím neuvádějte hráče do rozpaků tím, že budete jedinci říkat Highlander.

Právě v době, kdy tým Highlander přesedlal na jiný druh lakrosu, hřiště MLL vyměnil za hřiště NBL v Králíkách, začal svou historii psát do kroniky zábřežského lakrosu nově vzniklý tým Fénix.