LACROSSE Zábřeh
 LACROSSE Zábřeh
... vyhrajem...vyhrajem, nevyhrajem...nevyhrajem ...
... kdo leží, neběží ...
... lakros je jen záminka ...

13.-14.4. 2024 Moravská Lakrosová Liga ve Strážnici

Po delší době liga zavítala do Strážnice, kde oba zábřežské týmy odehrály zápasy první ligy. Výsledky je možno nalézt zde. Byl to velice parný víkend, z kterého jsme přijeli jak od moře. Posledním zápasem kola bylo derby zábřežských týmů, ze kterého je i pár videí:

6.4. 2024 O putovní lakrosku v Hrabové

Po vítězství v minulém ročníku turnaje O putovní lakrosku jsme měli tu čest pořádat tento nejstarší žákovský turnaj u nás v Hrabové. Kromě domácího týmu Lowlander přijeli i 3 týmy z Prahy. Bobři, Bobříci a Démoni. Ve finále se střetli Lowlandeři s Bobry a bylo to napínavé jako vždy v poslední době. Tentokrát se radovali Bobři a tak trofej putuje zpět na Žižkov. Výsledky.

28.3. Trénink s Ravens Brno

V rámci vznikajícího týmu pro sixes jsme navázali kontakt s týmem Ravens Brno, který již mnoho let hraje fieldlakrosovou ligu a domluvili se na společném tréninku. Akce se odehrála v areálu Lužánek, kde má brněnský klub skvělé zázemí. Přijeli i hráči z Červených Peček a tak nás dohromady bylo hodně přes 20. Trénink měl spád i slušné tempo a byl pro nás v mnohém inspirací. Na závěr jsme se náhodně rozdělili a sehráli přátelský zápas. Díky Ravens za super akci.

Interkrosová liga 2023/2024

Začali jsme hrát obouruční lakros a jednou z variant je i interkros. Někým opovrhovaná bezkontaktní halová varianta, která má svá nelakrosová specifika, ale i své kouzlo, především v rychlosti a kombinaci.
Zúčastnili jsme se posledních 2 kol 6tikolové soutěže bez jakýchkoliv ambicí, protože většina z nás interkrosové hole nikdy nedržela v ruce. I přesto se nám podařilo už v prvním turnaji zahrát vyrovnané zápasy a ve druhém jsme pak dokonce vyhráli už ve skupině…ne, fakt ne 😊… tak až v závěrečném utkání sezóny, v souboji o 9. místo.
interkros

3.3. 2024 Havraňák

V Mikulově byl oživen seniorský Havraní turnaj, do kterého se přihlásily zábřežské týmy “Zábřeh all stars s kapitánku Karin” (dále jen ZASSKK) a Highlander, který byl nakonec spíš Lowlander a hrál i v jejich dresech. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů. Jedním z nich byl i domácí tým Osto6, který se sešel po několika letech a odehrál skvělý turnaj. Jednoznačným favoritem byl tým Refugees z Prahy, se kterým jsme se utkali v závěrečném finále. To ale neprobíhalo podle očekávání. Především díky skvělému nasazení a Frantově výkonu v brance vyhrál Highlander 14:10 a získal trofej věnovanou památce blanenského lakrosáka Lukáše Dvořáka – Havrana. ZASSKK si odvezl 6. místo a předpokládám, že jako většina z nás i spoustu pěkných nejen lakrosových zážitků (díky Hortvo a Mercy).

21.1. 2024 Rampouch

Zimní přípravu jsme si zpestřili halovým turnajem Rampouch v Praze. Tentokrát Bobři dorazili a celý zápas s nimi jsme se přetahovali o vítězství. Za stavu 14:14 Med vystřelil, ale než míč doputoval do sítě, ukončil utkání hvizd rozhodčího. Mohl to být symbolický okamžik. Pro Meda to totiž byl poslední turnaj a tak se hrálo hlavně za něj. Jako hlavní opora bude týmu chybět. O vítězi turnaje tento okamžik naštěstí nerozhodnul, protože skóre tentokrát hrálo pro nás a tak si Lowlander odvezl další cennou trofej.
výsledky, statistiky

16.9. 2023 Castor cup

V krásném údolí Berounky v oblasti Českého krasu se týmy po prázdninách sešly k dalšímu žákovskému turnaji. Lowlander jel dál na vlně a jelikož největší konkurent tentokrát nedorazil, získal trofej celkem bez komplikací. Na závěr jsme smyli pot a osvěžili se v místním veletoku.

24.6. 2023 Mistrovství republiky ve Škvorci

Jako obvykle, i tuto sezónu zakončovalo mistrovství republiky. Po třech letech se znovu vracelo do Škvorce u Prahy, z kterého si pamatujeme zejména šílené vedro, které letos naštěstí nepřišlo.
V mužské kategorii se účastnil tým Highlander Zábřeh, který hrál ve velice improvizované sestavě doplněné kluky z Lowlanderu. Přesto předváděl nejen skvělou hru, ale i výborné výsledky a v zamotané skupině sahal po druhém místě. Nakonec to bylo páté, ale ukázalo se, že tým má dobré vyhlídky.
V žákovské kategorii Lowlander Zábřeh nenašel konkurenta a nejen že vyhrál tento turnaj, ale i celou žákovskou ligu. Z obou soutěží si hráči odnesli I většinu idividuálních cen. Tentokrát z týmu vyrostl Martin, ale jelikož se hráči rozhodli, že příští sezónu zkusí Moravskou ligu, tak ho určitě v bráně ještě uvidíme.
výsledky týmů, jednotlivci děti, jednotlivci ženy, jednotlivci muži

Moravská Lakrosová Liga 2022/2023

Do letošního ročníku nastoupily oba zábřežské týmy a oba si vedly skvěle.
V první lize bojoval tým Highlander Zábřeh až do poslední chvíle o titul, když k celkovému titulu chybělo asi půl minuty nebo pár gólů navíc. Tři týmy skončily se stejným počtem bodů a skóre rozhodlo, že Highlander skončil třetí.
Druhou ligu bezkonkurenčně ovládl tým Fénix Zábřeh, který jednoznačným způsobem vyhrál všech 20 zápasů a postoupil tak do první ligy, kde se po dlouhé době budeme opět těšit na derby.
výsledky

16.4. 2023 O putovní lakrosku

Turnaj O putovní lakrosku je nejstarší dětský turnaj a na krásných trofejích zatím nebylo jméno zábřežského týmu, což se konečně změnilo. Po skvělém kolektivním výkonu Lowlander tuto vzácnou trofej vybojoval. S touto trofejí se nese pocta uspořádat další ročník turnaje. Za rok v Zábřeze.
Turnaj byl rozlučkovým pro Hanku, které táhne na 16. Ať ji lakros baví i mezi dospělými.

23.3. 2023 Lakrosová 12tihodinovka

Vytrvalecká 12tihodinovka lakrosu nebyla zase tak vytrvalecká jako obvykle díky hojné účasti momozábřežských borců a borkyň. Díky tomu hráči i po 12ti hodinách chodili a dokonce i běhali docela obstojně. Tentokrát to nebylo drama až do posledních minut a černí si vítězství 362:336 pohlídali i když někdy v půli to vypadalo docela jednoznačně na vítězství bílých. Výsledek ale na této akci není nijak důležitý, je to hlavně o setkání lidí, co mají rádi lakros a často se potkají pouze na této akci.
výsledky

19.1. 2023 Rampouch

Na tradiční zimní halový turnaj Rampouch jsme vyjeli už v pátek a přespali v klubovně vodních skautů, kde jsme si před spaním dali ještě stolní fotbálek a vyzkoušeli pár kostýmů. Nejvíce to slušelo Medovi. V hale se hraje pouze ve 4ech hráčích v poli a to nám docela vyhovovalo. Konečně jsme zdolali tým Bobři a po sérii druhých míst slavil Lowlander konečně první místo na celorepublikovém turnaji.
výsledky statistiky

17.11. 2022 Turnaj Praha

Na den studenstva jsme se vydali na žákovský turnaj do Prahy. Byla pěkná zima, ale šatnář na střídačce hráče opečovával a snad si tak nikdo neodvezl nachlazení. Rozhodující zápas s Bobry jsme sice prohráli, ale byl to docela vyrovnaný zápas, který dává naději, že příště už by to mohlo dopadnout jinak. Lowlander si odvezl druhé místo.
výsledky

9.4. 2022 Turnaj Srbsko

Dětský tým Lowlander se už podruhé vydal na turnaj O putovní lakrosky do Srbska u Berouna. Vyjelo se vlakem už v pátek a přespalo ve skautské útulně u Berounky. Ráno se na tamním fotbalovém hřišti střetlo 5 týmů, které hrály systémem každý s každým. Náš tým Lowlander hladce proplul až k poslednímu zápasu, kde se o trofej střetl s dlouhodobě nejlepším dětským týmem, Bobry. V tomto zápase jsme byli zase o kousek lepší než minule, ale na vítězství to ještě nestačilo. Nakonec tedy 2. místo a spousta individuálních ocenění. výsledky

5.3. 2022 Lakrosová 12tihodinovka

Po roce pauzy se opět podařilo uskutečnit (díky "Koro" :-)) 12ti hodinový lakrosový maraton, ve kterém se střetl tým černých a bílých. Novinkou byly krátké soutěže dětí v čase výměny brankařů. Nakonec i díky podpoře hráčů z Lanžhotu se podařilo dotáhnout maraton až k cílovému času. statistiky

A Mercy nám to pěkně shrnula:
V sobotu 5.3. 2022 se v Zábřeze konala tradiční sportovní akce „Lakrosová dvanáctihodinovka“.
Zábřežští indiáni měli po zimní (a covidové) pauze pořádný absťák po lakrose, tak uspořádali přátelský turnaj, kde se mohli vyblbnout, vystřílet a pořádně oprášit lakrosku. Dvanáct hodin v kuse, tedy od 8 ráno do 8 večer.
Tradice této akce sahají až do roku 1989, kdy se hrávala dokonce 24hodinovka. Časem se ale shodli, že 12 hodin lakrosu v kuse stačí, a proto přesně v 8:00 v tělocvičně II. ZŠ proběhl úvodní hvizd a lakrosový maratón vypukl. Týmy byly rozděleny na černé a bílé, hráči se střídali v základní pětce na hřišti a během toho postupně přicházeli příležitostní hráči i přátelé zábřežského lakrosu pozdravit, zafandit, vyjádřit podporu. Brankáři se v bráně střídali přibližně po dvou hodinách, respekt všem, kdo na sebe vzali tak intenzivně využívanou výstroj (brankáři Dřívko, Hadička, Marty, Filda, Migrin, Bárt, Roman). První gól střelil Budík po Fildově nahrávce po 25 vteřinách od zahájení, a od té doby padlo dohromady 287 gólů pro bílé a 317 gólů pro černé.
Pro zpestření turnaje se při výměně brankářů a stran konaly „výzvy“, při kterých mohli hráči nabrat mnoho bodů pro svůj tým. Disciplíny byly rozmanité: střela na cíl se zavázanýma očima, opičí dráha, hra s „velkou“ lakroskou, …
Hvězdou zápasu se stal Roman. Z dospělých byl nejlepším střelcem Šídlo, který také vyhrál kanadské bodování dospělých. Nejlepším dospělým nahravačem byl vyhlášen Jirka. V dětské kategorii vyhrál kanadu a nahravače Hynek, nejlepší střelec do 18-ti let byl Med. U golmanů nastaly v zápise nějaké nesrovnalosti, nicméně Hadička, Dřívko a Migrin vychytali mnohé pecky. Speciální cenu získal Rajče, který byl vyhlášen sólistou turnaje, jelikož množství gólů výrazně předčilo množství nahrávek 😊 Účastníkem turnaje z nejvzdálenějších krajin byli hráči Lanžhota, kteří dojel až z Lanžhota (pokud tedy nepočítáme Martyho, který přijel ze Švýcarska, ale trvalé bydliště má, myslím, v Brně). Lakrosovou dvanáctihodinovku také podpořila skupina Lanžhotčanů , kteří přijeli na přátelské pozvání až z jižní Moravy. Turnaje se celkem zúčastnilo 32 hráčů a mnoho faunoušků, zapisovatelů, svačinkonosů, lakrosových příznivců.
Děkujeme organizátorům za jejich čas a energii a jsme rádi, že jsme si po zimní a covidové pauze mohli zahrát pěkný lakros.

19.-20.6. 2021 Otevřené MR ve Škvorci u Prahy

Po nedohraných sezónách lakrosových soutěží kvůli koronaviru se nakonec podařilo uspořádat mistrovství republiky, což byla alespoň malá náplast pro všechny zúčastněné. Poprvé se také hrál turnaj v kategorii do 15ti let, který nám udělal největší radost, protože hráči našeho týmu Lowlander obsadili skvělé 2. místo. V mužském turnaji pak tým Highlander bral 4. místo. Doplatil především na malý počet hráčů, který byl ve výhni, která tento víkend vládla velkým hendikepem. V dresu Pakzána se ženského turnaje zúčastnily i 3 zábřežské hráčky a vybojovaly stříbrné medaile.
Kompletní výsledky zde: muži, ženy a do 15ti let.
A oslava Lowlanderu.

20.9. 2020 Turnaj O Vykopávku v Praze

Lowlander se vydal do kovidové jámy lvové na dětský turnaj. Největší opory týmu tentokrát chyběly a bylo tak na 7mi statečných ukázat, co v nich je. A předvedli se skvěle. Nejlépe pak v posledním zápase, ve kterém od začátku prohrávali, neuvěřitelným nasazením v závěru srovnali a pár vteřin před koncem dokonce otočili na 17:16 a domů si odvezli bronzové medaile. Radost na konci utkání byla veliká, jen matla trenér slavil remízu místo vítězství... :-)

12.-13.9 2020 První kolo Moravské Lakrosové Ligy v Zábřeze

Za účasti obou zábřežských týmů proběhlo v areálu PASu kolo MLL. Výsledky zápasů jsou zde.

20.-21.6. Výroční turnaj Albatrosu - Plačkov

Po propršeném týdnu jsme strávili propršený víkend na turnaji v Plačkově, kde se turnaj nesl ve stém výročí od založení pražského skautského oddílu Albatros. Podmínky byly opravdu těžké. Bláto nebo kaluže po kotníky, hřiště se neustále přemísťovaly, aby byly podmínky co "nejlepší". Náš tým Highlander, ve kterém bylo i velké zastoupení hráčů z Fénixu narazil až v nedělním finále, kde po nepovedené první polovině zápasu podlehl týmu Dynamo Slavoj (který jsme v sobotu porazili ve skupině). výsledky fotky

6.6. 2020 Turnaj Srbsko

Dětský tým Lowlander se vydal na turnaj do Srbska u Berouna. Vyrazilo se vlakem už v pátek a přespalo ve stanech kousek od Berounky. Od rána se na tamním hřišti odehrál tradiční dětský turnaj O putovní lakrosku. Náš tým se střetl s pěti týmy z Prahy a vybojoval skvělé 3tí místo, když mu stříbro uniklo o půl vteřiny, protože vyrovnávací gól padl těsně po ukončení zápasu. výsledky

26.4. 2020 Předčasné ukončení MLL 19/20

Z důvodu epidemie byla ukončena MLL s výsledky po podzimní části. výsledky

7.3. 2020 Dvanáctihodinový lakrosový maraton


Celý článek.